Menu Zamknij

Szlakiem między stolica Polski, a miastem bursztynu.

Warszawa to dynamiczna metropolia w środkowej Europie oraz stolica Polski. Miasto boleśnie doświadczone podczas II wojny światowej jest aktualnie jednym z najprężniej rozwijających się ośrodków w Europie.

Podczas odkrywania stolicy Polski punktami obowiązkowymi wizyty jest 700-letnia starówka, która została zrekonstruowana po II wojnie światowej m.in. z pomocą obrazów Canaletta, zamek królewski, będący siedzibą władców polski od XVI wieku oraz Muzea-Powstania Warszawskiego i POLIN.

Wycieczki warszawa
Wycieczki warszawa

Zanim dotrzecie do Gdańska, zatrzymacie się na dwa dni w Iławie-spokojnym, bardzo urokliwym mieście położonym nad Jeziorek Jeziorak-jest to świetne miejsce, żeby upajać się pięknymi widokami oraz zaznać spokoju na łonie natury.

Gdańsk to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Miasto miało ogromny wpływ na dzieje Polski, ale także świata to tutaj rozpoczęła się II wojna światowa oraz powstał legendarny ruch społeczno-robotniczy Solidarność. Położenie nad M.Bałtyckim nadaje miastu niepowtarzalny i unikatowy charakter.

CZAS TRWANIA: 10 dni.

PROPONOWANY ŚRODEK TRANSPORTU: samolot, dojazd własny, pociąg.

DOJAZD DO MIEJSC DESTYNACJI: pociąg, samochód prywatny, transfery prywatne z kierowcą, wynajem samochodu.

Dzień 1: Przylot do Warszawy. Na lotnisku będzie czekał na Ciebie kierowca, który zawiezie Cię do wybranego hotelu.

Dzień 2: Po śniadaniu spotkacie się z Waszym prywatnym przewodnikiem, z którym wyruszycie na odkrywanie Warszawy. Odwiedzicie zabytkową starówkę, która jest wpisana na listę UNESCO, zwiedzicie Zamek Królewski oraz przespacerujecie się traktem królewskim, który doprowadzi Was do Parku Łazienkowskiego gdzie zwiedzicie słynny pałac na wodzie oraz pomnik Chopina. Z naszym przewodnikiem będziecie też mieć okazję odwiedzić mniej turystyczne miejsca i poznać Warszawę z perspektywy jej mieszkańca.

Dzień 3: Dzisiaj będziecie kontynuować zwiedzanie Warszawy we własnym zakresie, zgodnie z naszymi rekomendacjami, warto wybrać się do Muzeum Powstania Warszawskiego oraz na spacer bulwarem wiślanym. Jeśli podróżujecie z dziećmi koniecznie pojedźcie do Centrum Nauki Kopernik-jest to świetne miejsce edukacyjne dla najmłodszych, zapewniamy że rodzice też będą bawić się doskonale.

Dzień 4: Dzisiaj zostaniecie odebrani przez prywatnego kierowcę, który zawiezie Was na dworzec kolejowy, z którego wyruszycie do Iławy, będącej bramą do Mazur Zachodnich. Położona nad jeziorem Jezioram miejscowość to doskonałe miejsce dla każdego kto pragnie spokoju w otoczeniu malowniczych krajobrazów.

Dzień 5 i 6: Najbliższe dwa dni wykorzystajcie na relaks. Jeśli cenicie sobie aktywny sposób spędzania czasu to warto wypożyczyć rowery i wybrać się na całodzienną wycieczkę okolicznymi trasami rowerowymi, innym pomysłem może być wypożyczenie żagłówki i odkrycie okolicy z perspektywy jeziora. Tak czy inaczej czeka Was ogromna dawka relaksu i miło spędzonego czasu na łonie natury.

Dzień 7: Dzisiaj czeka Was przejazd do Gdańska. Po drodze zatrzymacie się na pół dnia w Malborku, gdzie znajduje się jeden z najznakomitszych przykładów architektury obronno – rezydencyjnej w Europie Zamek Krzyżacki. Zapraszamy na 3h zwiedzanie zamku. W godzinach popołudniowo-wieczornych dojedziecie do Gdańska.

Dzień 8: Rano spotkacie się z Waszym prywatnym przewodnikiem, z którym wyruszycie na odkrywanie Gdańska-miasto ma niezliczoną moc atrakcji koniecznie wybierzcie się na spacer drogą królewską, sfotografujcie się przy pomniku Neptuna. Gdańsk określany jest światową stolicą bursztynu dlatego jeśli macie życzenie powinniście wybrać się do Muzeum Bursztynu.

Dzień 9: Dzisiaj w godzinach porannych rekomendujemy wybrać się do Muzeum II wojny światowej. Muzeum w nowoczesnym stylu oraz za pomocą bardzo ciekawych ekspozycji przedstawia historie Polski i innych krajów w czasie wojny. Wystawa nie ogranicza się tylko do lat 1939-1945, ale daje możliwość poznania genezy wybuchu wojny i podziału, który po niej nastąpił.

Dzień 10: Prywatny transfer na lotnisko w Gdańsku.