Niezapomniana przygoda – poznanie piękna polskie natury i zwiedzanie atrakcji oraz zabytków będących wizytówką północnej części kraju. Podróż zaczniesz od czarteru łodzi, którą odbędziesz siedmiodniowy rejs po kilku rzekach.
Do prowadzenia łodzi nie jest wymagany patent, dzięki czemu sam będziesz „kapitanem statku” i przemierzysz 192 km szlakami wodnymi Pętli Żuławskiej cumując m.in. w takich miastach jak: Gdańsk, Malbork i Elbląg.
Łódź jest w stanie pomieścić do 8 osób, dzienny czas rejsu wynosi ok. 4 -5 godzin, co pozwoli na dodatkowe zwiedzenie i odpoczynek. Noclegi mogą być organizowane w hotelach nieopodal mariny lub na łodzi.
CZAS TRWANIA: 9 dni.
PROPONOWANY ŚRODEK TRANSPORTU: samolot, dojazd własny.
DOJAZD DO MIEJSCA DESTYNACJI: samochód prywatny, transfer prywatny z kierowcą, wynajem samochodu.
Dzień 1.
Przylot do Gdańska i transfer prywatny do wybranego hotelu.
Dzień 2.
Wczesnym porankiem na recepcji będzie czekał na Ciebie kierowca, który zawiezie Cię do Rybiny, tutaj rozpoczniesz swój rejs. Po wcześniejszym przeszkoleniu wyruszysz na swoją pierwsza przeprawę rzeką Szkarpawą, po 9 kilometrach znajdziesz się na przystani w Osłonce.
Dzień 3.
Kolejny dzień to 19 km eskapady z nurtem rzeki Nogat – miejscem docelowym będzie Elbląg. Do miasta wpłyniemy Kanałem Elbląskim, czyli najstarszym kanałem w Polsce! Jego budowa przypada na rok 1438. W Elblągu mamy możliwość zwiedzenia wielu średniowiecznych zabytków architektonicznych w tym Stare Miasto i Katedrę św. Mikołaja.
Dzień 4.
Opuszczając elbląską przystań kierujemy się do największej atrakcji naszego rejsu, czyli Zamku w Malborku! Przed nami 32-kilometrowa trasa malowniczymi krajobrazami i przeprawa przez 2 śluzy. Dopływając do miasta mamy możliwość zacumowania w 4 miejscach.
Budowę zamku zainicjował zakon krzyżacki w roku 1280 i swego czasu był największą ceglaną twierdzą w Europie. Przez lata istnienia pełnił wiele sztandarowych funkcji m.in. jako siedziba wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego oraz rezydencja królów Polski. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem trwa ok. 3-4 godzin.
Dzień 5.
Kolejny etap rejsu to 42 km niezwykle urokliwymi szlakami. Dopływając do miejscowości Biała Góra warto zatrzymać się w tamtejszym porcie i zwiedzić zabytkową śluzę. Chwilę później zbaczając z Nogatu wpłyniemy na najdłuższą polską rzekę – Wisłę. Naszym miejscem docelowym będzie Tczew, gdzie możemy udać się na zwiedzanie starego miasta.
Dzień 6.
Naszym kolejnym celem będzie stolica trójmiasta, w tym dniu czeka nas najdłuższa trasa rejsu. Po przebyciu 48 kilometrów korytem Martwej Wisły (dawnym ujściu Wisły) wpłyniemy do portu jachtowego w centrum Gdańska.
Gdańsk jest miastem pełnym atrakcji i zabytków, z pewnością należy udać się na starówkę i odwiedzić Długi Targ – uznawany za tamtejszy rynek. Z kolei miejscem idealnym na odpoczynek będzie plaża w Jelitkowie.
Dzień 7.
Przed nami kolejne 30 km Pętli Żuławskiej. Odwiedzimy marinę Błotnik – jedną z największych przystani na trasie, następnie wpływając w śluzę Gdańska Głowa opuścimy koryto Wisły i wrócimy na rzekę Szkarpawę. Docierając do wsi Drewnica obowiązkowo należy udać się do tamtejszej restauracji – Szkarpawianki – słynącej z dań regionalnych.
Dzień 8.
Ostatni dzień rejsu i powrót do Rybiny, skąd transferem prywatnym udasz się do hotelu w samym sercu gdańskiej starówki, usytuowanym nad Motławą.
Dzień 9.
Transfer na lotnisko i wylot z Gdańska.