Menu Zamknij

Warszawa i Bory Tucholskie

 • CZAS TRWANIA: 7 dni
 • PROPONOWANY ŚRODEK TRANSPORTU: samolot, dojazd własny, pociąg
 • DOJAZD DO MIEJSC DESTYNACJI: samochód prywatny, transfery prywatne z kierowcą, wynajem samochodu

  Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana!
  Przepraszamy, wiadomość nie mogła zostać wysłana. Popraw błędy i spróbuj ponownie.

  Warszawa to dynamiczna metropolia w środkowej Europie oraz stolica Polski. Miasto boleśnie doświadczone podczas II wojny światowej jest aktualnie jednym z najprężniej rozwijających się ośrodków w Europie. 
  Podczas odkrywania stolicy Polski punktami obowiązkowymi wizyty jest 700letnia starówka, która została zrekonstruowana po II wojnie światowej m.in. z pomocą obrazów Canaletta, zamek królewski, będący siedzibą władców polski od XVI wieku oraz Muzea-Powstania Warszawskiego i POLIN.
  Po dwóch dniach spędzonych w Warszawie, wyruszycie do Torunia, uznawanego za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, słynące ze świetnie zachowanej średniowiecznej starówki. Oprócz niewątpliwych walorów architektonicznych, w Toruniu odkryjecie liczne atrakcje m.in. planetarium, muzeum żywego piernika czy ciekawe pomniki-jest to idealna propozycja na cel wizyty dla całej rodziny. 
  Część wypoczynkowa Waszej podróży to pobyt w Parku Narodowym Borów Tucholskich. Jest to idealne miejsce dla osób, które poszukują wyciszenia w kojących okolicznościach przyrody.  

  Dzień 1: Przylot do Warszawy. Na lotnisku będzie czekał na Ciebie kierowca, który zawiezie Cię do wybranego hotelu. 

  Dzień 2: Po śniadaniu spotkacie się z Waszym prywatnym przewodnikiem, z którym wyruszycie na odkrywanie Warszawy. Odwiedzicie zabytkową starówkę, która jest wpisana na listę UNESCO, zwiedzicie Zamek Królewski oraz przespacerujecie się traktem królewskim, który doprowadzi Was do Parku Łazienkowskiego gdzie zwiedzicie słynny pałac na wodzie oraz pomnik Chopina. Z naszym przewodnikiem będziecie też mieć okazję odwiedzić mniej turystyczne miejsca i poznać Warszawę z perspektywy jej mieszkańca. 

  Dzień 3&4: Dzisiaj zostanie Wam podstawiony samochód przez przedstawiciela wypożyczalni, którym pojedziecie do Torunia, będącego jednym z najciekawszych i miast w Polsce. W Toruniu znajduje się jedna z najstarszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek z charakterystycznym budynkiem Ratusza Miejskiego. Toruń to również miasto słynnego na całym świecie polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, dlatego warto wybrać się na przestrzenne pokazy astrologiczne, które odbywają się w toruńskim planetarium (pokazy odbywają się również po angielsku, niemiecku, hiszpańsku czy rosyjsku).
  Czas w Toruniu, możecie wykorzystać na wiele sposobów-może to być samodzielne zwiedzanie na podstawie naszych rekomendacji, możecie również skorzystać z usług przewodnika, który w ciekawy sposób przybliży Wam historię tego miejsca. 

  Dzień 4&5&6: Dzisiaj opuścicie średniowieczny Toruń i udacie się do Parku Narodowego Bory Tucholskie, gdzie spędzicie najbliższe trzy dni. Dzięki zakwaterowaniu w nowoczesnym Hotelu nad brzegiem jeziora Charzykowskiego bezpośrednio przy Parku Narodowym, będziecie mieć możliwość korzystania ze wszystkich możliwości jakie daje ta piękna okolica. Osoby ceniące aktywną formę wypoczynku na pewno nie będą czuć się rozczarowane – do dyspozycji macie niezliczone ilości tras rowerowych czy szlaków nordic walking. Goście, którzy nastawiają się na niezmącony spokój i relaks na pewno odnajdą się w hotelowym SPA, gdzie można skorzystać z licznej oferty zabiegów pielęgnacyjnych, masaży czy wybrać się na rytuał saunowy w „tucholskiej bani”. 

  Dzień 7:
  Dzisiaj przejedziecie na lotnisko, czeka Was lot powrotny do domu.