Menu Zamknij

Kraków i Jura Krakowsko-Częstochowska

 • CZAS TRWANIA: 7 dni
 • PROPONOWANY ŚRODEK TRANSPORTU: samolot, dojazd własny 
 • DOJAZD DO MIEJSC DESTYNACJI: samochód prywatny, transfery prywatne z kierowcą, wynajem samochodu

  Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana!
  Przepraszamy, wiadomość nie mogła zostać wysłana. Popraw błędy i spróbuj ponownie.

  Kraków-miasto królów polskich będące jednym z najbardziej spektakularnych i najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów z zagranicy. Wspaniałe stare miasto, zamek królewski na Wawelu, Kościół Mariacki czy dzielnica żydowska to tylko kilka z obowiązkowych punktów do zobaczenia. Podczas leniwych spacerów urokliwymi uliczkami starego miasta będziecie mogli rozkoszować się niepowtarzalną atmosferą, niespotykaną w żadnym innym mieście. 
  Proponujemy Wam połączenie wizyty w Krakowie z odkryciem całego regionu jury krakowsko-częstochowskiej na czele ze słynnym turystycznym szlakiem „orlich gniazd”. Ta przepiękna kraina o bardzo urozmaiconym krajobrazie, z charakterystycznymi białymi ostańcami, jest bogata w zabytki architektury, szczególnie zamki i ich ruiny, ale też cenna przyrodniczo i niezwykle atrakcyjna dla rodzinnej rekreacji. Zachwyci też miłośników sportów ekstremalnych.

  Dzień 1:Przylot do Krakowa, z lotniska zostaniecie odebrani przez prywatnego kierowcę, z którym pojedziecie do wybranego hotelu.

  Dzień 2: Rano zostaniecie odebrani z hotelu przez prywatnego przewodnika, z którym czeka Was prywatna wycieczka po Krakowie. Podczas kilkugodzinnego zwiedzania Krakowa odwiedzicie m.in. zamek królewski na Wawelu, który był siedzibą Królów polskich ich nekropolią i miejscem gdzie kształtowała się historia kraju. Następnie bulwarem nad Wisłą udacie się na Kazimierz-będący miejscem zarówno historycznym i unikatowym. Stara dzielnica żydowska kiedyś była zamieszkiwana przez żydowską społeczność i działa jako wyodrębnione miasto-aktualnie jest to dzielnica Krakowa, skupiająca wokół siebie życie artystyczno-kulturalne. Zwiedzanie zwieńczycie spacerem po Nowej Hucie-robotniczej dzielnicy Krakowa, będącej idealnym przykładem architektury w stylu socrealistycznym - z jednej strony opartą na wzorcach architektury renesansowej, a z drugiej na amerykańskiej koncepcji urbanistycznej tzw. jednostki sąsiedzkiej. W godzinach popołudniowych wrócicie do hotelu. 

  Dzień 3:Dziś proponujemy Wam wizytę w dwóch muzeach, które pozwolą Wam lepiej poznać historię Krakowa oraz jego mieszkańców. Pierwszym muzeum do którego Was zabierzemy jest Rynek Podziemia, które znajduje się w podziemiach Rynku Głównego – liczne eksponaty, odtworzone zagrody miejskie, drogi czy domy pozwalają przenieść się o kilka set lat wstecz-jest to również świetna propozycja na wycieczkę z dziećmi. Drugim muzeum którego nie możecie ominąć podczas wizyty w Krakowie jest Muzeum Fabryka „Emalia” Oskara Schindlera-wystawa prezentuje okres okupacji niemieckiej Krakowa w latach 1939-1945, a znajduje się w słynnej Fabryce Oskara Schindlera-o którym opowiada film Stevena Spilberga-„Lista Schindlera” 

  Dzień 4:Dzisiaj zostaniecie odebrani przez prywatnego kierowcę, z którym udacie się na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Jest to wyjątkowa kraina geograficzna, charakteryzująca się naturalnymi krajobrazami, licznymi ostańcami wapiennymi czy ruinami zamków z czasów średniowiecza. Zanim dotrzecie do Waszego hotelu, wybierzcie się na trekking do Ojcowskiego Parku Narodowego, który oferuje piękne krajobrazy, tajemnicze jaskinie oraz spektakularne formacje skalne. Wieczorem dotrzecie do hotelu 511, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku w Podzamczu. 

  Dzień 5: Po dość intensywnych dniach w Krakowie, dzisiaj proponujemy Wam relaks w unikalnym hotelu 511-koniecznie wybierzcie się do hotelowego SPA, na masaż albo zabiegi relaksująco-upiększające. Popołudnie to doskonały moment na spacer do Zamku Ogrodzieniec. 

  Dzień 6:Dzisiaj zabierzemy Was na wycieczkę w głąb Jury. Odwiedzicie średniowieczne zamki w Bobolicach, Mirowie oraz Olsztynie, a po krótkiej przerwie na lunch dojedziecie do Częstochowy gdzie zwiedzicie Sanktuarium Matki Boskiej na Jasnej Górze-do Waszej dyspozycji będzie prywatny przewodnik, który opowie Wam o historii tego miejsca oraz pokaże jego największe skarby. Wieczorem powrót do hotelu. 

  Dzień 7:Prywatny transfer na lotnisko w Krakowie.